Zažitá představa může být pořádnou Pandořinou skříňkou

Snili jste někdy o velkém domě s mnoha pokoji? Tak to jste jistě celý život žili někde v paneláku nebo bytovce, protože kdybyste skutečně měli nějaký takový velký dům, tak byste z toho zešíleli. To už musíte mít minimálně paní na uklízení, protože sami to nezvládnete, ani kdybyste chtěli. Jen si představte, kolik času strávíte úklidem jedné nebo dvou místnosti v nějakém prachsprostém 2+1, zatímco když si vezmete takovou vilu někde na kraji města, kde máte minimálně 6+1, tak se pěkně zapotíte.
domeček pro panenky
Pokud tedy nechcete, aby vám tam postupně rostla pavučina. Nebo jestli chcete, aby se tam nastěhovali nějací myšáci. Každopádně je důležité se pořádně otáčet, jestli chcete velký dům udržet v chodu. A to ani nemluvíme o zahradě. Mnohdy je totiž zahrada daleko větší makačka než celý dům. Samozřejmě, když vám někdo prodává krásný domeček někde na venkově, tak tvrdí, že zahrada jakoby se o sebe starala i sama. Ale pravda je taková, že budete muset do konce vašich životů neustále běhat kolem dokola a pořádně se budete otáčet.
kreslený fotbalista

Proto je lepší menší a útulnější

ostatně zastává naprosto stejný názor. Bydlení v malém má své výhody. Uklizeno máte za chvilku, oproti těm velkým. A ještě k tomu všemu jste si všichni tak nějak blíže. Často je rodina, která se dělí o dvě místnosti, mnohem šťastnější než ta, která žije v rozlehlém sídle. Člověk nepotřebuje deset ložnic, aby se cítil dobře. Stačí mu jedna postel a stůl, u kterého sedí jeho nejoblíbenější člověk na této zemi. A o to přesně jde. Ve velkém domě se ztrácí lidský smích. Velké síně ohromí, ale nesblíží, ba právě naopak. Čím větší byt, tím větší nůžky mezi členy rodiny.

Buďte rádi za své malé komůrky a nedostatek místa

Někdy je tohle lepší než naopak přemýšlet, jak vyplnit velké pokoje, abyste se tam necítili tak moc neosobně a ztraceně.

About the author