Jak vyřešit malou ložnici

Uspořádání malého bytu může být nemalým oříškem. Jak celý pokoj opticky zvětšit? A jak využít úložný prostor? Co se do malé ložnice hodí, a co jí naopak uškodí? Jaké zvolit barvy?
 dvojice pod peřinou
Zabudované skříně
Skvělým řešením v malém bytě jsou zabudované skříně, které v ložnici nezaberou žádné místo, a zároveň poslouží místo stěny a mohou vám oddělit dva pokoje.
Mělké skříně
A pokud nemáte možnost zařídit si zabudované skříně, pak vybírejte spíše ty mělké. Nezaberou vám totiž příliš místa. Místo do prostoru raději stavějte do výšky. Místo široké komody, která zabere půl místnosti, si zařiďte skříň vysokou až ke stropu.
lampička na stolku
Noční stolek
Dost místa může zabrat i takový malý noční stolek. Vyřešit jej můžete jednoduchou poličkou zabudovanou vedle postele, nebo opět mělkým nočním stolečkem. Pokud budete potřebovat více místa, můžete jej budovat opět spíše do výšky, a tak si ušetřit místa okolo.
Pod postelí
Perfektním úložným prostorem je místo pod postelí. Není od věci pořídit si např. vyšší postel a pod tu posléze ukládat, co se dá, nebo si rovnou pod postel pořídit výsuvné úložní prostory. Věci na každodenní použití pod postelí rozhodně nebudou praktické, ale např. cestovní tašky, krabice s povlečením, zimní nebo letní věci, pro ty je tento prostor opravdu skvělý.
Tmavá barva
Naopak malé ložnici rozhodně nebude slušet tmavá barva. Ta malý prostor opticky ještě zmenší a bude to jen ke škodě. Proto raději sáhněte po světlých barvách, a to jak na stěny, tak nábytek a povlečení. A nemusí to být nutně pouze bílá.
Zrcadla
Pokud chcete prostor malé ložnice opticky zvětšit, kromě světlých barev zvolte také zrcadla. Nemusíte si zařizovat zrcadlový pokoj, stačí jedno či dvě zrcadla např. na skříň. Celý pokoj bude hned víc prozářený a opticky mnohem větší. A na svůj odraz v zrcadle po ránu si jistě brzy zvyknete.

About the author