Co si koupit družstevní byt?

Lidé se potřebují ve svém životě mimo jiné i někde zabydlet. Život na jisté adrese totiž představuje nezbytnou podmínku pro to, aby mohl být našinec oním takzvaným slušným člověkem, se kterým se počítá a který sehrává ve společnosti určitou úlohu, na rozdíl od bezdomovců, kterých se společnost obvykle spíše straní.

Ovšem takové bydlení, to není něco, co si lidé dokážou pořídit snadno a naprosto bezproblémově. I když se u nás nemovitostí najde docela dost, nejednou se kdekdo z nás po nějaké pídí marně. A to jednak proto, že nejsou dostupné objekty vždy právě tam, kde bychom je potřebovali, a jednak i proto, že jsou neúměrně drahé a leckdo na ně nemá.

mince za dům

Že si naprostá většina z nás nemůže koupit za své úspory rovnou vlastní dům, s tím už jsme se smířili. Tolik si lidé prostě nevydělávají a v době, kdy vstupují do života, tedy tolik naspořeno nemívají. Leda že by se jim na bydlení složilo jejich příbuzenstvo. Jenže on si nejednou člověk nekoupí vlastní dům nebo byt ani díky půjčce! Hypotéky se u nás sice nabízejí, ale je spousta případů, kdy je lidé ani na koupi svého budoucího vlastního objektu nedostanou. Mnozí z nás nejsou natolik bonitní, aby jim v bankách půjčili ani na něco takového.

počítání peněz

A co když si chce někdo na byt půjčit, ale nemovitost prodávaná do soukromého vlastnictví je tak drahá, že by nezvládal ani splácení půjčky? Pak může někomu takovému prospět třeba i hypotéka na družstevní byt Americká hypotéka. Jakkoliv totiž není družstevní byt naprosto totéž, co byt soukromý, jsou si obě tyto varianty velmi podobné, a tudíž leckoho uspokojí jak ta, tak i ona možnost.

A proč si půjčovat na družstevní byt? Například právě proto, že jde o levnější nabídku, na kterou se tedy nižší půjčka snáze sežene. A byť taková hypotéka na družstevní byt bývá dražší a poskytuje se v nižší výši, může to být řešení. Aby měl člověk kde spokojeně bydlet.

About the author