Jak se zabavit, když venku lije jako z konve

Když se venku ochladí, zvedne se vítr a obloha se zatáhne v očekávání dešťových srážek, přijde chvíle, kdy se může hodit tip na dobrou zábavu. Moderní doba s sebou přináší i změnu v charakteru trávení volného času, nové hry, sportovní nebo duševní aktivity a přitom zapomínáme na docela obyčejné, přesto nevšední hry, které podporují fantazii, kreativitu a zabaví nás na celý večer.
šest kostek
Slovní kopaná – hraje se dvěma způsoby. Ten první je ideální před usnutím v místnosti, kde usíná více dětí nebo dospělých. První hráč vysloví slovo a druhý v pořadí musí vytvořit jiné, začínající na písmeno, které je posledním písmenem předchozího výrazu. Opakuje se do té doby, než většině hráčů dojde dech a posupně usnou, je to jakási obdoba počítání oveček. Druhá varianta je zajímavější, vylosuje se písmeno a všichni musí v časovém limitu poznamenat na papír zvíře, věc, herce zpěváka, sportovce, křestní jméno, dopravní prostředek, stát, řeku, pohoří, a třeba i některé méně obvyklé názvy např. pracích prostředků, rybníků, letadel atd. Tento způsob trávení volného času vás dokáže pohltit na celý večer.
Námořní bitva – může ji hrát více hráčů, kteří jsou umístěni v pomyslném kruhu a každý soupeří s hráčem po své pravici. Jestliže se vytvoří na čtverečkovaném papíře větší plocha o velikosti 20 x 20 bodů, bitva může trvat i několik hodin. Jednotlivé lodě mívají nejčastěji tvar kříže – křižník, obdélníku o dvou polích – torpédoborec a malého čtverečku – ponorky.
Pexeso – karetní hry by neměly chybět v žádné domácnosti, zvláště tam, kde jsou děti. Ty ovšem milují snad ze všeho nejvíce pexeso, snad právě proto, že mívají fenomenální paměť a dospělí se jim v tomto ohledu nemohou rovnat.
tři kostky
Kostky – s kostkami lze hrát spoustu her, poutavá je např. bodovaná se šesti kostkami. Jejím cílem je získat co nejdříve 10 tisíc bodů. V každém hodu je minimální limit 350 bodů a hod se počítá tak, že za každou jedničku je 100 bodů, za pětku 50, jestliže padnou tři stejná čísla, je to dle jejich hodnoty 400, 600 atd. Tři jedničky v jednom hodu znamenají 1000. Pokud se někomu podaří hodit na jeden vrh postupku od jedné do šesti, získává 2000.

About the author