Starejte se o svůj bazén jako profesionálové

Nechcete na jaře vstoupit na zahradu a vidět tam místo bazénu jenom žumpu, která nevábně voní a ve které se tvoří řasy, sinice, mikroby, bakterie, plísně a další nežádoucí projevy? V tom případě už dopředu myslete na to, že je zapotřebí bazén kvalitně a správně zazimovat. Jakmile skončí koupací sezóna, ještě chvíli budeme vzpomínat na naše letní radovánky a dovádění v bazénu. Často si užíváme koupání až do poslední chvíle, ale na přelomu září a října se s námi už koupací sezóna rozloučí a dá nám sbohem. Vrátí se opět až příští rok v létě. Je tedy načase, abychom provedli poslední kontrolu kvality vody.
mráz na okně.jpg
o Ptáte se proč je tak důležitá, když už se v bazénu nikdo nekoupe a když jej budete zazimovávat?
o Právě z toho důvodu, abychom ještě zjistili parametry vody, mohli ji případně upravit a následně bazén zazimovat. Jinak by se mohlo stát, že na jaře, když vše roztaje a kdy se vše bude probouzet opět k životu, najdeme bazén v hrozivém stavu. Bude z něj takzvaná bažina, řasy, sinice, zelená kalná voda a spousta dalšího.
krokus pod sněhem.jpg
Proto se často na jaře nevyhneme patřičnému úklidu, tedy drhnutí a čištění a složité práce, která je opravdu náročná a často zbytečná, protože pokud bazén správně zazimujete a zjistíte na podzim ještě patřičné parametry, právě při kontrole těchto hodnoty, pak víte, že bazén vše přečká bez újmy a vy nebudete na jaře nuceni vše drhnout, protože bazén bude skoro připraven k použití. Vyhnete se skokovému zhoršení kvality vody a následnému čištění a drhnutí.
vodní tryska.jpg

Péče o bazén v zimních měsících

Jak tedy na to? Abychom bazén správně a kvalitně zazimovali, k tomu budeme potřebovat zazimovač. Právě díky zazimovači zvládne váš bazén přečkat zimu bez újmy.Snadno zvládne celé zimní období a vy se na jaře budete těšit z krásného bazénu, který nebudete muset náročně drhnout. Tyto produkty udržují vodu v optimálních podmínkách, takže jde především o to, aby vodu stabilizovaly a zachovaly její parametry.

About the author