Jak správně nakupovat boty online?

Nakupovat zboží přes internet je v moderní době dennodenní součástí našich životů. Je to rychlé, snadné a mnohdy také výrazně levnější. Mnoho z nás má však stále obavy z toho, jak nakupovat on-line specifické zboží. Patří sem například právě boty. Koupit boty přes internet však není nic náročného! Jen si musíte dávat pozor a držet se jednoduchých rad.
elegantní boty
1, Nakupujte tam, kde je možné zboží vracet
Není nic jednoduššího, než si boty objednat, doma zkusit a v případě, že Vám nesednou nebo se Vám například nebude zdát jejich barva či jiný detail – pošlete je prodejci bezplatně zpět! Pokud boty opravdu chcete, ale nevíte, jak si vybrat velikost, můžete si jich díky bezplatnému vracení zakoupit více modelů a následně vracet právě ty, které Vám nesedí.
2, Porovnávejte s botami, které již doma máte
Nejste si jistí tou správnou velikostí bot? Přesvědčte se, že doma nemáte boty od stejné značky. Pokud ano, podívejte se na cedulku či podrážku, jakou velikost právě nosíte a jaká Vám od této značky vyhovuje. Poté není nic snadnějšího než si zakoupit boty ve stejné velikosti. Značky se většinou drží stejné metráže.
3, Dejte si pozor na způsob měření
Máme tři systémy řazení velikostí bot – americký, britský a evropský. Na internetu spolehlivě najdete tabulky, které Vám pomohou převést velikost, která je Vám dobře známa, na jinou. Dejte si však pozor na kategorie mužských, ženských a dětských bot. Pro ujištění se si raději zkontrolujte délku chodidla v cm.
kožená obuv
4, Fotografie mohou být zavádějící
Fotografie produktů na internetu mohou být mnohdy velice zavádějící. Buďte tedy obezřetní. Líbí-li se Vám nějaká obuv na daném e-shopu, vyhledejte si fotky tohoto modelu ještě na jiných e-shopech a utvrďte se, že boty opravdu vypadají jako na fotografii. Takováto opatrnost Vám může ušetřit mnoho času, energie, ale především také financí.

About the author