Psí hotel ano či ne

Psi jsou výbornými společníky. Kdo psa má, neumí si už život bez něj vůbec představit. Je prokázáno, že mazlení se psem, resp. jeho hlazení, snižuje produkci stresových hormonů. Lidé se v jejich přítomnosti cítí více v pohodě. Dokáží nás i udržet v kondici, protože většina psů miluje a potřebuje pravidelné vycházky. Tím nás donutí se také hýbat.
anglický buldok s míčem
Pro pobyt v domácnosti se nejlépe hodí společenská plemena psů, pro která by celoroční pobyt venku ani nebyl možný. Velké oblibě se těší miniaturní plemena, která nezaberou příliš místa, mají malou spotřebu krmiva, snadno se kamkoli přenáší či převezou, na vodítku je zvládne i dítě. Nevýhodou je, že musíme dávat pozor, abychom pejskovi nedopatřením neublížili. V bytě může žít i pes velký, ale je třeba dbát, aby měl dostatek pohybu. Taky musíme počítat s velkým množstvím chlupů, nepořídíme-li bezsrsté plemeno.
Pejska se obvykle snaží všichni zapojit do svého volnočasového programu tak, aby ho mohli brát s sebou. Vzniknou ovšem situace, kdy psa nemá kdo pohlídat. Může přijít nemoc, pobyt v nemocnici, služební cesta či cesta do exotických krajin. Pak nezbývá, než se poohlédnout po dobrém psím hotelu
Většinou to není jednoduché rozhodnutí, dá se předpokládat, že pro psa i majitele to bude větší či menší stres. Podle jeho povahy a dosavadních zvyklostí. Lepší variantou je možnost, aby pes zůstal ve svém prostředí a někdo se o něj postaral nebo za ním aspoň docházel. Ne vždy to je možné. Správný hotel by měl mít nejen kotce, ale i možnost volného pohybu na dostatečně velkém oploceném pozemku. Samozřejmostí by měla být procházka 3x denně, pravidelné krmení a stálý přístup k čisté vodě. Pes by měl být stále pod dohledem, aby s ním někdo komunikoval, pohladil ho atd. Pejsek zde může absolvovat nějakou formu výcviku, k dispozici bývají kadeřnické služby, masáže, veterinární péče apod.

About the author