Při pronájmu vozu z půjčovny dodávek si zajistěte vlastní pojištění

Pronajímání větších vozidel typu dodávek se stalo výhodným byznysem pro obě strany. Půjčovny mají k dispozici rozsáhlý vozový park, patřičně sepisovaný a ošetřený po technické stránce, mají nastavené smluvní podmínky a klientům se pak vyplatí, než shánět ojetý vůz a investovat do jeho údržby, vypůjčit si vozidlo na pár hodin či dnů, a to celkem bez starostí.

Může se však přihodit nějaký malér – nehoda, poškození karosérie při přenášení či zajišťování nějakého břemene, odření auta při parkování atd.

auto po nehodě

Pamatujte na pojištění

Pojišťovací agenti bývají neodbytní a také se zrovna netěší velké přízni, stejně tak některé pojistné smlouvy, které bývají špatně nastaveny, a když dojde k pojistnému plnění, máte jen oči pro pláč. Však to zřejmě dobře znáte a víte, jak to chodí. Při pronájmu vozidel však pojištění věnujte mimořádnou pozornost. V praxi to funguje tak, že půjčovna má všechna vozidla pojištěná obvykle výhodně a v případě pojistné události vám ze zablokované částky na účtu jako spoluúčast strhne náhradu škody. Tu pak ovšem snadno uplatníte u pojišťovny, u které jste si sjednali pojistku pro případ poškození vozidla vaší vinou.

automobilová nehoda

Může jít o zdánlivé drobnosti (škrábance, znečištění či poničení potahů sedaček, promáčknutý ráfek u kola, ulomenou anténu atd.) a žádnou z nich vám půjčovna dodávek Rentcarservice neodpustí. Při uzavírání vaší pojistné smlouvy si tedy včas musíte zjistit, na jaké situace se pojištění vztahuje, a pokud dodržíte podmínky pojistné smlouvy (např. se zdržíte pití alkoholu při řízení), nebude problém, aby vám v rámci pojistné události pojišťovna škodu zaplatila.

Možná se vám zdá tento krok jako příliš drsný a zbytečný, a že jste bravurní řidič, který zvládne jízdu s dodávkou hravě, ovšem budete-li si ji pronajímat např. na stěhování či vyklízení prostor, a budete přenášet těžké věci, nastoupí únava, nepozornost, a provedete pak něco, co byste v běžné civilní situaci řešili jinak. S pojistkou v zádech je to zkrátka sázka na jistotu.

About the author