Odkrytá tajemství rybářů

Když se zeptáte rybáře, proč chodí k vodě, pravděpodobně vám odpoví, že rybaření je adrenalin a zároveň odpočinek. Samozřejmě asi má pravdu. Stihnout to brzy ráno k vodě, včas vybalit a připravit veškerý rybářský vercajk. Najít v té šílené rybářské vestě, která má víc kapes jak Babiš balených kuřat, všechny ty háčky, olůvka, obratlíky a karabinky. Rychle promyslet jakou nástrahu použít, šup s ní na háček a … pane Bože, kde mám zase tu povolenku?! Znovu prošmátrat všechny ty kapsy – to je adrenalinu jak o vánočních nákupech!
žena a ryba

Pokud jsem toto všechno přežil, čeká mě konečně zasloužený odpočinek. Bohužel většinou to nemá konce a hned se začne vkrádat nepříjemná myšlenka, že tam ta zaručeně trofejní ryba není, vlastně že tam není vůbec nic. Nevadí, důležitý je přece odpočinek…opravdu? Nesmysl! To přece nestačí!

Samozřejmě, že rekreační rybolov má skrytý půvab, o kterém se nahlas nemluví a který dělá z pobytu u vody něco nepředstavitelně kouzelného. Je to spojitost mnoha faktorů, které zůstávají nezasvěcenému laikovi dokonale skryté. Jak to tedy vše funguje?
Faktor 1: Kolega

 Přítomnost chápavého kolegy vám garantuje, že u „mrtvé vody“ zaručeně neusnete a navíc dostanete skvělou šanci si zanadávat na blbou tchýni, línou manželku a drzé děti. Pokud budete stále pociťovat malé uspokojení a znuděná „vrba“ sedící vedle vás nebude vykazovat známky znechucení, můžete klidně nasadit těžší kalibr – debilní šéf, debilní vláda a prezident, debilní EU, debilní celý svět a vůbec, i ten debilní vesmír už není, co býval.
Problém nastává v případě, kdy váš kolega příliš nenaslouchá nebo je intelektuálně na nižší úrovni než vy a jeho verbální a smyslová úroveň je pod hranicí děravé gumáky. V takovém případě přichází na řadu další důležitý faktor.
lov na žraloka
Faktor 2: Lahev

Taková lahev laciného vína dozajista projasní jakoukoliv primitivní a zakrnělou mysl, ale nejen to. I v případě příznivé konstelace, kdy váš rybářský partner je chápavý a s neskrývanou radostí vám naslouchá, jsou lahve stolního vína neocenitelným pomocníkem. Rudá frankovka nebo veltlínská blondýnka jsou společnice, které vám z klidného rybaření na „louži“a vyčpělé nudné diskuze, udělají intenzivní dobrodružství na norských fjordech provázené nekontrolovanou, ale vybroušenou konverzací.
Faktor 3: Dalekohled

Dalekohled by měl patřit do povinné výbavy každého zkušeného rybáře. Jeho přínos je nutné plně využít v okamžiku postupujícího alkoholového opojení. Mysl uvadá, konverzace kolabuje a je nezbytné najít nějaký vhodný inspirativní stimul. Dalekohled poslouží dokonale, stačí jen správně zacílit – krásná rostlá laň, která kousek od vás vystoupila z přilehlého lesa a ladnými pohyby se zvolna přibližuje. Nehybný majestát vody ji celou obstupuje a s naprostou přesností kopíruje její úžasné proporce. Zaměřujete se na její velká pevná prsa. Nekontrolovatelně vámi prostupuje vzrušení. V tuto chvíli začnete přemýšlet, jak se sakra zbavit faktoru 1…No není ta rybařina kouzelná?


Nezařazené

About the author