Jedeme na koloběžce

Koloběžka není zrovna žádný cizí pojem. Známe ji dobře od dětských let a také se poslední dobou jízda na ní stala nejen pouhou zábavou, dopravním prostředkem, ale i rehabilitačním nástrojem. Je pravdou, že jak jde čas, tak se její tvar hodně změnil a také samozřejmě i provedení, takže není problém si dnes zakoupit i například na elektrický pohon. To ale už není žádná legrace, natož podaný sportovní výkon.
holčička na koloběžce
Navíc na ní lze skutečně jezdit v každém věku a tak není problém vidět ty nejmenší, ale i seniory. Díky ní provádíme komplexní pohyb, kterým kompenzujeme svalové dysbalance. To znamená, že se v našem životě potýkáme se stavem určité nerovnováhy v zapojení svalů. Je to díky práci nebo činnosti, kde nerovnoměrně zapojujeme svaly, tudíž některé z nich pracují více, než by měly a jiné zase se tímto zkracují.
koloběžky na prodej

Hýbeme se ke zdraví

Jízda na koloběžce nám pomáhá zvednout naši kondici, ale je výborným pomocníkem při hubnutí a formování postavy. Pohyb díky ní totiž zatěžuje naše tělo poměrně všestranně a dokonce se naskytují i jiné možnosti. Krásně zpevňuje zádové svalstvo a ovlivňuje kondici kloubů dolních končetin, a to velmi pozitivně. Takže jak se ozvou bolesti zad nebo pohybového aparátu, venku je dobré počasí, tak je pravý čas si jít trochu zajezdit. Je dobré se naučit ihned od začátku střídat nohy, aby nedošlo k jednostrannému přetížení pohybového aparátu. Když stojíme na jedné noze, tak aktivně zapojujeme zádové svalstvo, ale i břišní svaly se aktivují a nezůstanou pozadu ani svaly pánevního dna.
red koloběžka
Díky zanožování posílíme hýžďové svalstvo a my zaujmeme správný vzpřímený postoj. Vše se děje naprosto přirozeně, tudíž není to násilné cvičení. Navíc můžeme být na čerstvém vzduchu a v přírodě, což je také velmi zdraví prospěšné. Moderní provedení koloběžek je daleko komfortnější, než kdysi bývalo. Sportování na nich získává čím dál tím větší oblibu a také přináší zajímavé další možnosti.

About the author