Jak zasadit korunu

Jako je u každé činnosti potřeba rozvážit, čím nám prospěje, je zapotřebí zvažovat používání peněz. Vzhledem k tomu, že za peníze si lze koupit mnoho věcí, není tak jednoduché přijít na to, za co zaplatit; do čeho své peníze investovat. Protože vše začíná u maličkostí, ukáži, jak je možné použít jednu českou korunu. Na Vás, milý čtenáři, je se nechat inspirovat mými ukázkami, a popřípadě domýšlet další možnosti.
Za jednu korunu si člověk dnes nekoupí ani rohlík, a já nevím o čemkoli, co by se tímto skromným obnosem dalo zaplatit. Tudíž máme dvě možnosti, buď ji odložit a přidávat k ní, dokud si na něco nenaspoříme, nebo tuto korunu někomu darovat.
větší úspory
Spořit po koruně se může zdát jako zbytečná námaha, ale uvědomte si, čtenáři, že zaprvé tak brzo můžeme naspořit právě na zmiňovaný rohlík, třeba s párkem, a za druhé při současných úrocích na spořících účtech, je to jako bychom měly rok odložených 1000 Kč na velmi dobrém místě.
Tedy, pokud budeme spořit a dávat korunku ke korunce, je dobré přemýšlet, co s těmito penězi uděláme. Můžeme si tak nastřádat na něco, co bychom si běžně nekoupili a po čem toužíme. Můžeme střádat na dárky pro své blízké. A konečně, můžeme korunkovým spořením, přispět na něco, co se nám na první pohled může jevit jako nezištná pomoc lidem, kteří mají hmotnou nouzi.
kořeny stromu
Pokud si tyto tři možnosti rozebereme, tak přijdeme na to, že prvním způsobem, tedy že šetříme pouze pro sebe, investujeme své peníze do svých cílů. Druhým způsobem investujeme do cílů druhých, našich blízkých, kteří nám mohou náš dar vrátit. A třetím způsobem investujeme do naší nejisté budoucnosti, kdy se i nám může stát, že budeme potřebovat pomoc ostatních lidí, protože se budeme právě nacházet v nouzi.
Pokud ovšem nebudeme chtít spořit na cokoli, můžeme s jednou korunou udělat drobnou radost třeba prodavačce v obchodě, které necháme spropitné.

About the author