Dno bazénu

Zpočátku si toho nevšimnete, protože je to věc, která přichází pomaličku a nenápadně. Pak však vaše nohy začnou v bazénu klouzat více než je obvyklé, po ránu najdete na dně podivné šedé fleky, a pak bude voda vypadat jako mírně zakalená.

Co to je a kde se to tam vzalo? Máte přece kvalitní filtr.

Bohužel, ani on nezvládne úplně všechnu práci a je třeba mu občas vypomáhat. Nečistota, která se do bazénu dostane zcela bez vaší viny, tedy přímo ze vzduchu je tak jemná, že ani filtr nepomáhá. V podstatě není ani pořádně vidět. Tedy zpočátku, ale pak, jakmile jí začne přibývat, stane se problémem.

Na tuto zradu nutnou vytáhnout do boje, a to se středně těžkou technikou. Budete si muset pořídit pomocníka.

Žena v bazénu

Tím se stane vysavač do bazénu. Budete jej opravdu potřebovat.

Firma Chlorito jich nabízí hned několik druhů a je jen na vás, který si zvolíte. Pokud nevíte, nechte si poradit. Můžete volit ten úplně jednoduchý, bez funkcí v ceně řádu sto korun, ale také třeba plně automatický, který všechno zvládne a vy se budete jen dívat.

Především volte takový, jaké máte bazénové dno. Zvažte, jaký má povrch, ale také jeho plochu. Pokud máte bazén velký, tak vám obyčejný vysavač na tyči asi stačit nebude, zde je skutečně lépe investovat do robota. Tím vám odpadne spousta starostí s ruční prací a klidně se třeba při tom, když bude on pracovat můžete vedle opalovat na sluníčku.

Tak jako všechno zboží, má i vysavač do bazénu hodně variant. A také má samozřejmě i nějaké výhody a nevýhody. Proto je dobré v klidu navštívit web výše jmenované firmy a v klidu si začít vybírat. Zvažovat pro a proti a klidně si to psát třeba na papír, abyste pak nemuseli zboží měnit.

Kachnička v bazénu

Když pak máte vybráno, tak si zboží objednejte a počkejte si na jeho doručení. Pak už jen stačí prostudovat návod na použití a šup s vysavačem do vody. Hned se vám pak bude lépe koupat.

About the author