Naučit se akordy na kytaru určitě zvládnete

Kytara bývá atraktivním společníkem nejen doma, ve volném čase či slavnostních příležitostech, ale také na cestách a na dovolené. Tento nástroj skýtá řadu předností, s nimiž se nemohou pochlubit jiné nástroje. Kupříkladu klavír – ten má sice úžasný zvuk, ale nemůžete si jej vzít s sebou na vandr či na vodáckou výpravu. Na trubku zas potřebujete mít dostatečně obsáhlou vitální kapacitu plic, abyste nástroj „ufoukali“. Housle či violu si sice můžete s sebou vzít takřka kamkoli, ovšem naučit se hrát na housle je mnohem obtížnější, než pár základních akordů na kytaru https://petanovykurzy.cz/akordy-pro-zacatecniky/. Při troše trpělivosti zvládnete základní kytarové momenty během pár týdnů a s postupným zvyšováním dovedností a zlepšováním herního projevu se pak můžete docela rychle dopracovat k zajímavému výsledku.

hra na kytaru

Jak začít

Neočekávejte, že z vás bude koncertní mistr již po pár týdnech, ale stejně tak se zbytečně nepodceňujte. Začínejte s těmi nejjednoduššími akordy, abyste je zvládli hrát i po paměti a přehazovat prstoklad z jednoho akordu na druhý. Tím prvním akordem by mohl být např. C dur, který budete střídat s akordem D dur. Dále můžete zařadit A dur, A moll, E moll, E dur a D moll. Dalšími jednoduchými akordy jsou A 7, E7, D7 a C7.

kytara na křesle

Barré akordy – až si budete alespoň trochu jistí v pohybech a také až budete mít na bříšcích prstů vytvořené mozoly, které usnadní samotnou hru, můžete zkusit postupně zařazovat obtížnější prvky. Těmi jsou zejména barré akordy, kdy pokládáte přes celý pražec na hmatníku ukazováček tak, aby pokryl všechny struny. Bude to vyžadovat i určitou sílu, dovednost a obratnost, zpočátku můžete trénovat stisk pouhým krytím strun ukazováčkem a později k tomu přidat i další prsty. Nebuďte však zklamaní, pokud se výsledky neprojeví ihned, trénujte, a s trpělivostí se výsledků zajisté dočkáte tak, jako každý sportovec či umělec, který chce v životě něco dokázat.

About the author