Bazén jako středobod letního vesmíru

Pořídit si na léto bazén znamená zbavit se dalších starostí, jako je přežívání horkých dnů, zabavování dětí, nebo dojíždění na plovárnu. Mít vlastní bazén je zkrátka úžasným benefitem pro každého, kdo má zahradu, a na ní trochu toho prostoru. Jak vybrat bazén, a na co si dávat pozor?

letní osvěžení

Výběr bazénu

Na trhu seženete značné množství a variant bazénu, z nichž si vybere opravdu každý. Nejlevnější jsou samozřejmě nafukovací bazény, které jsou rovněž nenáročné, a nepotřebují žádné další investice. Jejich životnost je však velmi krátká, a proto se vyplatí pouze v případě, že hledáte bazén na jednu sezónu, třeba pro vnoučata. Poté se na trhu objevují bazény s pevnou konstrukcí, a to v mnoha variantách, ať už sezónní, či celoroční. Nevýhodou těchto bazénů je rovněž snadné poškození, a horší přístup. Zde už navíc stejně budete muset investovat do údržby vody v podobě filtrace, chemie, plachty, a mnoho dalšího. Ideální volbou, pokud na to máte prostor, jsou pak bazény v zemi. Mezi levné bazény s vysokou kvalitou se v této kategorii řadí plastové hotové bazény, které pouze do země umístíte, a ušetříte si tak spoustu práce. Dále pak lze udělat bazén betonový, či dlážděný. Zde už sice budete muset investovat i do dražší čistící techniky, avšak je to investice, která vám vydrží desítky let.

hranatý bazén

Aktivity v bazénu

A co všechno se dá v bazénu dělat? Pro děti je to skvělé místo na hraní. Zde se z nich mohou stát mořské panny, odvážní potápěči, nebo piráti. Existuje spousta hraček vhodných do bazénu, a tak se zde nebudou vůbec nudit. Dospělí se pak mohou klidně položit na lehátko, a užívat si příjemného ochlazení, které bazén nabízí.

Kde bazén sehnat?

Nafukovací bazény pak sežnete nejvýhodněji v hračkářstvích, bazény s konstrukcí v mnoha hobby marketech, plastové bazény do země a na míru nabízí prověřená firma Gluc PBS s.r.o., a betonové bazény vám zhotoví šikovní řemeslníci.

About the author