Vychutnejte si skvělý čaj

Čaj je lahodný nápoj se snadnou přípravou, a proto jej lidé milují. Velmi záleží na jeho kvalitě, protože ta má obrovský vliv na jeho vlastnosti a hlavně chuť.

Vychutnejte si skvělý čaj

Pěstování a druhy

Čaj zná jistě každý z nás, ovšem hodně záleží na jeho druhu, protože nějaký levný v supermarketu se nemůže rovnat s kvalitním čajem, což pozná i laik v tomto ohledu. Samozřejmě lístky rostou na čajovníku, což není typická rostlina pro naše podnebí. Najdeme jej totiž především v Asii, Čín a Indii. Zde jej můžeme najít na velkých plochách zvaných plantáže, přičemž dokáže vyrůst až do výšky zhruba 15 metrů.

Vánoční ča

Daří se mu nejvíce především v subtropických a tropických pásů. Z rostliny se několikrát za rok sbírají lístky, kdy nejlepší bývají menší u špičky výhonu. Máme hned několik různých čajů, přičemž nejlepší je vyzkoušet každý a najít si pro sebe ten nejlepší. Mezi základní druhy řadíme bílý, černý, polozelený a zelený. Každý má jiné vlastnosti a zpracování, aby se docílilo toho, že jeho chuť a účinky. Dokonce ve Francii mají speciální zvyk, kdy pijí čaj. Je to vyhrazená doba právě pro pití čaje, kdy se dokonce kvůli tomu vynechává alkohol.

Gruzínský čaj

Opravdu záleží na tom, jaký čaj kupujeme, a proto pokud si chcete opravdu tento náboj vychutnat, tak rozhodně využijte gruzínský čaj. Jedná se o skvělý černý čaj, který má výjimečnou chuť, kterou jen tak nepotkáte. Má i speciální metodu přípravy, protože díky ní opravdu bude požitek na úplně jiné úrovni. Základem je připravit si čaj do oblíbeného hrníčku, dát vodu vařit a čaj zalít vodu s teplotou 100 stupňů celsia, tedy bod varu. Čaje se prodávají v balení nejčastěji buď s váhou 10 g či 100 g, kdy už je na Vás, jaké balení zvolíte.

šálek čaje

Ovšem mějte na paměti, že větší balení je výrazně levnější, a proto se nám mnohem více finančně vyplatí. Čaje jsou sypané, a proto musíme mít vhodnou nádobu, do které čaj nasypeme, a to celé zalijeme vodou. Zhruba z 10 g Vám vznikne litr lahodného čaje. Louhuje se pár minut, takže i přes to, že je tento čaj na výborné úrovni, tak jeho příprava je jednoduchá a rychlá, takže Vás nebude vůbec obtěžovat.

About the author