Mikroplyš šetří i peněženku


Na výrobu ložního povlečení se využívá celá řada přírodních i synteticky vyráběných materiálů. Některé jsou tu s námi už dlouhou dobu a považují se za tradiční. Například bavlna či len. Výrobci ale stále přicházejí s novými nápady, jak zpříjemnit spánek. Jednou z možností je mikroplyšové povlečení, které se stává současným trendem.

mikroplysove-povleceni-mikroflanel-stream-140x200

 • Mikroplyšové povlečení je vhodné i pro toho nejnáročnějšího spáče.
 • Díky své měkkosti umožní pohodlný a příjemný odpočinek po celou noc.
  • Výhody výrobků z mikroplyše oceníte například i na chalupě nebo chatě v chladném období.
  • Má totiž dokonalé termoregulační vlastnosti.

Produkty z mikroplyše jsou oblíbené zejména u dětí. Dobrou zprávou je, že mikroplyš nevyvolává žádné alergické reakce a je tedy vhodný i pro citlivé nebo alergické osoby. Žádné zdravotní problémy nebyly zaznamenány ani u astmatiků.

mikroplysove-prosteradlo-mikroflanel-jahu-90x200-seda

Bytové doplňky z mikroplyše jsou i ekonomicky výhodné

Mikroplyšové deky mohou být tedy vhodným bytovým doplňkem v podobě přehozu přes křeslo nebo pohovku. Výhodou je totiž především to, že se do ní můžete v případě potřeby zabalit. Pak ji stačí opět natáhnout zpět. Materiál je totiž nemačkavý a nevyžaduje tudíž žehlení.

 • Nenáročná je celková údržba.
 • Mikroplyšové povlečení, mikroplyšová prostěradla i mikroplyšové deky se perou při programu nastaveném maximálně na 40°C.
  • Není ani nutné sušení v sušičce, protože tento materiál patří k rychle schnoucím.

Z mikroplyše se vyrábí stále více bytových doplňků. K těm dalším patří kupříkladu barevné nebo vzorově zajímavé polštáře. Na jejich údržbu stačí použít měkký navlhčený kartáček, kterým budete lehce přejíždět po povrchu. Výhodou tohoto materiálu je také to, že neztrácí chloupky a zachovává si dlouhodobě svůj původní vzhled.

 • Pořizovací náklady jsou velice přijatelné, a tak do budoucna nákupem těchto produktů významně ušetříte.

Nezařazené

About the author