Co si vzít na sebe?

Člověk by se měl oblékat přiměřeně situaci, ve které se právě nachází. Je logické, že kdyby tak nečinil, byl by ostatním leda tak k smíchu. Nebo k pláči. Nebo k nějakým jiným projevům, které jsou tu více a tu méně nepříznivé.
závodník na motorce
Člověk má mít to, co se do té které společnosti hodí, současně by to mělo být i odpovídající počasí a dalším okolnostem a mělo by to být i pohodlné, aby se v tom takový jedinec necítil nepříjemně. Protože než se někde cítit nepříjemně, to je snad lepší tam vůbec nejít.
Kdyby se člověk náležitě neoblékl, nejednou by nedopadl zrovna nejlépe. A možná nejen nejlépe. Dokážete si jen tak namátkou představit, že by se někdo podobný Ozzákovi známému z Comebacku pokusil proniknout na nějaký ten Ples v opeře? Nebo že by se nějaký špinavý a otrhaný bezdomovec dožadoval gáblíku v té nejlepší restauraci, pyšnící se tolika hvězdičkami, že jich tolik neviděla možná ani tato pochybná existence v noci na obloze? Nebo že by se do gangu motorkářů vetřel někdo v růžových krajkových šatečkách a s volánky? Nemyslitelné, že? Takový by se se zlou potázal.
Jenže třeba právě ten posledně zmíněný motorkář… Jak ten se má vlastně oblékat? Co ten si má vzít na sebe, aby ho ostatní harlejáři nebo aspoň pekelní jezdci na stařičkých Pionýrech přijali mezi sebe?
Jak praví , lze se sice na motorce projíždět prakticky v čemkoliv, ovšem jenom to správné oblečení je i zárukou bezpečnosti a pohodlí. A má-li si člověk jízdu jak se patří užít, měl by mít na svém oděvu chrániče a reflexní prvky a vše by mělo být funkční, tj. mělo by to být pohodlné, se snadno zapínatelnými zipy a kapsami na vhodných místech.
žena na mopedu
Motorkářské oblečení pro supersporty, naked biky, choppery a cesťáky může být, nebo by možná spíše mělo být, ušito z kůže a textilu, oblečení na silnici pak z textilu. Protože každý z těchto oděvů má svá specifika.
Kožený oděv vyrobený z hovězí nebo klokaní kůže je větší zárukou bezpečnosti než látka, integrované chrániče na něm lépe drží a spíše tak ochrání ve chvíli, kdy jeden z takové motorky žuchne na asfalt. Dalšími výhodami je pak to, že se jedná o přírodní materiál, který se jezdci netřepe ve větru, což bývá nejednou ke škodě takového jezdce. A – co si budeme povídat – je to materiál zároveň i elegantní, krásný.
V něčem takovém je radost se projíždět za každého počasí. Člověk nemokne, není mu zima, a pokud už mu vadí, že fouká, pak leda v tom případě, kdy nefouká vítr, ale on. Policejní hlídce.

About the author