Bük

Máte pocit, že Českou republiku máte celou procestovanou a dovolená zde Vás tedy vůbec neláká a zároveň v dnešních nejistých dobách máte obavy vyrazit třeba do Egypta nebo na Srí Lanku? Itálie a Chorvatsko už také znáte a hledáte zajímavé místo pro bezpečnou dovolenou jak pro Vás, tak také pro celou Vaši rodinu? Velmi oblíbenou zemí v posledních letech je Maďarsko. Maďarsko sice nemá své moře, ale nabízí jinou úžasnou záležitost a to jsou termální prameny. Najdete zde neuvěřitelné množství rekreačních lázní, které jsou budovány zčásti jako léčebné a zčásti jako zážitkové. To znamená, že jsou určeny pro všechny věkové skupiny. Najdete zde jak léčivé bazény, tak obrovské množství atrakcí pro děti. Většina z nich má celoroční provoz, takže zde můžete vyrazit kdykoli v průběhu roku.
lesklá hladina
Češi si oblíbili především lázně Bükfürdo kousek od městečka Bük. Jedná se o druhé největší lázně v Maďarsku. Jedná se o obrovský komplex s 27 zážitkovými i léčebnými bazény.  Léčit se zde jezdí lidé hlavně své pohybové potíže.
Ubytování naleznete hned v blízkosti lázní. Pro ty náročnější, kteří si potrpí na vysoký komfort, je to čtyřhvězdičkový hotel, který je spojen chodbou přímo s lázněmi, dál je to množství apartmánů za přijatelnou cenu a příjemnými majiteli. Čechy je tato destinace oblíbená především proto, že zde najdete české mutace nápisů, jídelních lístků, jízdních řádů, dokonce i webové stránky bývají v české mutaci a personál lázní, restaurací i hotelů umí základní české fráze, takže se zde dobře cítí i lidé, kteří neumí mluvit žádnou řečí.
žena s kloboukem v bazéně
Maďarsko je samozřejmě také zemí vína a výtečné gastronomie. Určitě se tedy můžete těšit na výtečná jídla a víno. Určitě si nenechte ujít také návštěvu zajímavých míst. Například krásného historického města Šoproně, kde kromě památek naleznete také další lázně.
 

About the author