Služby pro náš život

Kdo by nechtěl obdarovat své blízké něčím krásným? Výročí, narozeniny, svátky a vánoce k tomu přímo vybízejí. Nezáleží jen na tom, jaký dárek vybereme, ale i na tom, v jaké formě jej darujeme. Dárek nemusí být vždy nákladný, ale je-li hezky a vkusně zabalený, říká druhé osobě, že jsme na ní mysleli, že jsme jí chtěli potěšit. Ne každý je ale natolik zručný, aby byl schopen vše tohle sám vyřešit. Dnes už naštěstí můžeme využít balící služby, která bývá zřízena ve většině supermarketů či větších obchodů. Často je to služba, která je zdarma, nakoupíme-li nad určitý finanční limit a obchod nám tento bonus dává jako jako poděkování za náš nákup.
balení dárků
Můžeme si nechat poradit, jak dárek nechat zabalit nebo si můžeme sami vybrat dle svého vkusu z mnoha balících papírů s různými vzory, z nepřeberného množství stuh s mnohabarevnou škálou. Pracovnice v balících centrech jsou zkušené a poradí, jaké barvy se hodí k jaké příležitosti. Dnes není výjimkou, že si třeba muži nechávají balit dárky pro svou milou do takové barvy, aby ladila s barvou oděvu obdarované. I to svědčí o tom, že jde o dárek z lásky. I různé příležitosti si vyžadují různě zabalený dárek. Mnozí si myslí, že dárková taštička vše vyřeší, ale dle odborníků to není zrovna nejvhodnější volba. Dárek může působit tak, že jsme se s balením nechtěli zdržovat.
tři dárečky
Co sluší balíčkům?
–        Vánoční balíčky už přestávají hýřit vánočními barvami. Spíše převažuje barva zlatá a stříbrná.
–        U dětských dárků zústáváme věrni papírům, které jsou plné pohádkových postaviček nebo podobných motivů.
–        Pro vážný, seriosní balíček volíme barvy tón v tónu, zejména tak, že barva papíru je ve stejném tónu s barvou stuhy, třeba jen o něco tmavším.
–        Hitem jsou krabice potahované papírem. Pevná krabice je potažena papírem, který si vybereme. Toto je vhodné pro měkké dárky, které špatně drží tvar a špatně se balí. Krabice jim dodá tvar a vypadají úhledně a elegantně.
–        Některá balící centra pracuje ve spolupráci s květinovým centrem, kdy si můžeme nechat balíček nejen zabalit, ale i ozdobit  živými květinami, což udělá balíček opravdu slavnostním.